2015-bmw-s-1000-xr-s1000xr

BMW yıllardır ürettiği ve alanında en çok satan motoru R1200GS'e biraz daha yol sürüşüne uygun bir kardeş getiriyor olabilir. Motor Cyclist'in haberine göre Ducati Multistrada ve Aprilia Capanord gibi rakiplerden daha hızlı bir model üretmek için S1000 SBK altyapısını kullanarak yeni bir sportif enduro üretmeye hazırlanıyor. Konu hakkında resmi bir açıklama olmamasına rağmen yukarıdaki casus fotoğrafını inceledeğimizde S1000R'dan alınma dört silindirli motoru, radyal Brembo kaliperleri, ters ön maşayı, zincirli aktarmayı ve 17" yol jant ve lastiklerini seçebiliyoruz.

S1000F İllustrationBüyük ihtimal ile rakipleri gibi elektronik aksamlarla donatılacak bu motosiklette, sürerken değiştirilebilir sürüş modları, aktif süspansiyon sistemi, çekiş kontrol sistemi, ayarlanabilir ABS ve 160HP gücünde bir motor beklentilerimiz arasında. Sonuçta bu sektörde başarılı olmak için yapması gereken tek şey Multistrada'ya denk veya daha iyi bir motosiklet üretmek.

Bu motorun S1000R ile aynı şaseyi paylaşıyor olması büyük bir ihtimal. Kuyruk içinse hem artçı konforu, hem de geziye uygun taşıma kapasitesi için yeni bir tasarımın ilk aşamalarını görebiliyoruz. Ön tarafta rüzgarda korunmak için muhtemelen ayarlanabilir yüksekçe bir cam, gaga tipinde bir burun ilk göze batan değişiklikler arasında. Ön maşaya baktığımızda daha uzun amortisör kovanları dikkatimizi çekiyor.

2015 haraketli geçecek gibi, sonunda BMW severler hızlı bir enduroya kavuşacaklar gibi görünüyor.