00066.MTS.Still004

Güneşli bir gün, vaktim var ve altımda yeni Triumph Tiger 800 XRx; keyifli bir günün reçetesi gibi. Eski halini beğenirken bu güncellenmiş hali bana neler hissettirecek merak içindeyim. İlk bakışta gözüme pek farklı değilmiş gibi gelse de, XRx orta seviye donanımlı versiyonu olduğundan hoş sürprizler beni bekliyordu. Yeri gelmişken hemen açıklayayım Triumph Tiger 800 serisinde üç harfli bir kodlama sistemi kullanıyor. ilk X araziye dönük şase yapısını, sonraki harf R olursa yolu, C olursa araziyi işaret ediyor. Son harf ise donanım seviyesini. Yani XR baz yol; XC ise baz arazi versiyonu demek. XRx veya XCx olduğunda orta seviye aksesuarlarla donanmış oluyor. Tiger 800 serisinin en dolu versiyonlarıysa XRt ve XCa.

Devamını oku...

Flash-IPONE-Logo-NewBaseline-2015

Uzunca süren bir rodaj sürecinden sonra Xmax'in ilk bakım zamanı geldi. Rodajdan sıkılmış taze bir sürücü olarak hevesle bekliyordum. Servislerin sunduğu yağlarla daha önce yaşadığım olumsuzlukların önyargısıyla önceden edindiğim Ipone Scoot 4 10W40 yağı selenin altına koyup, servise doğru yola koyuldum. Yolda sürerken olası değişimleri fark edebilmek için iyice çocuğu dinleyip, hissetmeye özen gösterdim.

Devamını oku...

IMG 4793

Pek sürme fırsatı bulamadığım arazi motorumu şehiriçinde kullanabileceğim bir araçla değiştirmeyi planlarken, kendimi Scooter incelerken buldum. Nerdeyse etrafımdaki herkes müthiş övgülerle bahsediyordu. Ben de en çok bahsi geçenlerden birini, Yamaha Xmax 250'liyi alıverdim.

Devamını oku...