Yeni oyuncak ile bin kilometre geride kaldı. Çoğunluğu Bursa civarındaki yollarda tükenen bu kilometreler boyunca da izlenimlerim oluştu, önyargılarımla itişti ve sonunda da gelişti. Standardına ek olarak Termignoni karbon egzozlar, hava filtresi ve uygun yazılım içeren çipi ve kanımca hatalı seçilmiş lastikleri var. Kozmetik olarak da bir takım eklemeleri var, yeri gelince değineceğim. Bunlardan şimdi bahsetmemin sebebiyse, sürüşü ve konforu direk etkileyen unsurlar olmaları.

Resim

Devamını oku...

missionredplanet40

Multistrada dilimize "bir çok yol" olarak çevrilebilir; Ducati'nin asfaltın dışında da sürülebilir bir model yaratma fikrinin ilk ürünü 2003 yılında vücut bulmuştur, ki ilk tecrübe ettiğim MTS'da 1000DS modelidir. İlk yol eğitimlerimden birinde o zamanlar güvenlik olarak arkadan gelen Yiğit benim GSR'yi merak ettiğinde bende kendimi MTS'nin üstünde bulmuştum. Ürkünç bir deneyimdi, acemiliğimle ters orantılı gücü ve sert tepkileri, Yusuf'u her hücremde hissetmeme sebep olmuştu. Açık debriyajından gelen çatırtılar, biryerlerin kırıldığını düşündürtüyordu bana; makinayı anlayamamıştım.

Devamını oku...

Bugün bir CBR bakmaya Mototal'a gittiğimde karşılaştım VFR 800 X Crossrunner ile. Nedir bu falan derken Cem sağolsun kanıma girdi, hiç aklımda yokken üstünde buldum kendimi. Git gez Abi dedi, yarım saat bir saat takıl. Beleş motor, hava da güzel, tamam dedim, aldım test motorunu.

Honda VFR 800X Crossrunner

Kızıltoprak Mototal'den direk köprü yoluna çıktım. Oturuşum rahat, hatta yanlış oturmak beceri ister bu motorda. Kumandalar elimin altında. Hadi ısınsın şu lastiklerde bir bakalım şuna diyorum. Şu ana kadar hadi gidelim diyor VFR, sür beni.

Devamını oku...