FULL-POWER-KATANA-15W50-4L

Multistrada nihayetinde en büyük bakımına girdi. Şehir efsanelerinin en ürkütücülerinden olan Ducati'nin 48.000km bakımı benim için oldukça keyifli geçti. Beklenen parçaların gelmesinden sonra Korlas'tan gelen randevu telefonunda kararlaştırdığımız tarihte MTS'ımı 4l'lik Ipone Full Power Katana 15W50 motor yağıyla beraber teslim ettim.

Devamını oku...

Ducati multistrada kit

Bugün Öhlins'in Ducati Multistrada için ürettiği Süspansiyon Kontrol Ünitesi'ni (Suspension Control Unit - SCU) inceliyorum. Dilerseniz halihazırdaki 2010-12 model Multistrada S'inize sadece SCU olarak, dilerseniz baz versiyon Multistrada'nıza komple kit olarak uygulayabileceğiniz bir süspansiyon geliştirmesinden bahsediyoruz. İnceleme oldukça uzun vaktimi aldı, çünkü SCU'nun tam olarak ne yaptığını anlayabilmek için aynı yolları değişik ayarlarla defalarca sürmek zorunda kaldım. Hatta Skyhook'lu modellerden farkını anlamak için bir de 2014 Multistrada S GT ile de dolandım. Sizler için neler çekiyorum. :P Böyle testleri bitiresi gelmiyor insanın.

Devamını oku...

gtAirCog

Bu incelemeyi daha önce yazmış olmam gerekirdi, ya atladım, ya da bir kazaya kurban gitti. Neyse arada iki yıl kullandığımdan daha kapsamlı bir inceleme derlemeye çalışacağım. Kendileriyle Avrupa gezimiz sırasında tanışmış, sadece kırmızı renginde olan güzel indirim sayesinde de almıştım. Shoei GT-Air 53cm'den 64cm'e kadar ebatları olan, hafif, dahili iç güneş ve pinlock buğu önleyici vizörü olan bir gezi sınıfı motosiklet kaskıdır.

Devamını oku...