motulC5Motul'ün motosiklet için geliştirdiği ürünler bir süredir Türkiye'de rahatça temin edilebiliyor. KMA'yı son ziyaretimde oldukça geniş bir yelpaze, nispeten uygun fiyatlar ve bilgili ilgilierle karşılaştım. En çok ilgimi çeken ürünü, ki aslında birçok ürünü ilgimi çekti, C5 motosiklet zincir yağı oldu. Diş macunu gibi bir ambalaj içinde hem daha az sarfiyat, hem de çevreye biraz daha saygı barındırıyordu. Haliyle aldım bir tane.

Devamını oku...

mt07-bo

Bir türlü denk getiremediğim Yamaha'nın yeni oyuncağına en sonunda binebildim. Türkiye şartlarında fiyatıyla oldukça ilgimi çeken MT-07, sürdükten sonra daha da ilginç geldi. Sürebilmek için bu kadar beklemem Yamaha Türkiye'nin motoru pazara sürme hızıyla örtüşüyor. Kendilerini biraz eleştirmek istiyorum; motoru almak için kapora verenler, sırada bekleyenler sürüyle. Yamaha ne yapıyor lansman fiyatını, ki o günlerde kur daha yüksekti, ilk parti malını sattıktan sonra, kapora aldığı motorları da dahil ederek arttırıyor. Sorsam eminim bir açıklamaları var, ama dışarıdan hoş gözükmüyor. Yükselmiş fiyatına rağmen ABS'li bir MT-07 halen fiyat/performans çizelgesinde yükseklere oturuyor. 

Devamını oku...

Resim

Bir süredir yazmak istediğim, ama zamansızlıktan fırsatını yaratamadığım gecikmiş bir izlenimin sırası geldi artık. Söz konusu motosiklet Honda'nın yeni commuter sınıfı motosikleti CB125E. Benim gibi bir çıplak motosiklet hayranına ilk bakışta çekici gelen bu motosiklet, sanki Honda'nın YBR125'e cevabı gibi duruyor. Siyah, kırmızı ve beyaz seçenekleriyle sunulan CB125E'ler içinde benim favorim beyaz olanı. Arkada kırmızı helezonlarıyla çift salıncak amortisörleri, kullanışlı arka sehpası, anahtarla açılabilir yan gözü, derli toplu gösterge paneliyle bana çekici geldi açıkçası.

Devamını oku...