baslik

Aslında başlık eski bisikletinizi toparlayın da olabilirdi. Yıllardır bir köşede duran ve her bakışımda tekrar bineceğim dediğim bisikletim, sahile yakın bir muhite taşınmamla beni dürtmeye başladı. Sanıyorum 1993'te almıştım, kim bilir en son ne zaman sürdüm. Lastikleri bayatlamış olsa da şişirince binilebilirmiş gibi geldi, ben de aldım indim sahile. Uzun zaman olmuş; ilk başlarda oldukça garip geldi motosikletten sonra. Göbeğim beni oldukça zorlasa da bir süre sonra alıştım. Ufak bir test sürüşü diye başladığım sürüş birkaç saat sürdü ve bisikletimi elden geçirmeye karar verdim.

Devamını oku...

Suzuki DRZ 400S Urban Camo

 Hazır eğitimler yavaşlamışken derbeder duran DRZ'yi güzelleştirmek ve biraz da kişiselletirmek adına boyamaya karar verdim. Daha basit ve ucuz yollar var tabii ki. Yeni plastik kiti veya yeni bir decal seti aynı işi görür nerdeyse. Farklarına gelince bu biraz daha kişisel ve kendim yapıyor olmam aramızdaki bağı biraz daha güçlendirecek diye düşünüyorum. Hemen baştan uyarayım, günün sonunda bir arazi motosikletini boyamak iyi bir fikir olmayabilir. Çizilebilir ve hatta boya yer yer dökülebilir. Sarfiyat malzemeleri parçaları değiştirmeken daha pahalıya gelebilir. Bu projede maliyet pek de umurumda değil açıkçası. Beğenmezsem de hala gidip yeni bir plastik seti alabilirim.

Devamını oku...

Perşembe günü hazır boş vaktim varken, GSR'emle uğraşayım dedim. Daha önce bir gezide artçımın yan çantaları fark etmeden arkaya ittirmesi sonucu egzoz panellerim erimişti. Elimde Oğuz'dan edindiğim karbon kaplı olanlar var aslında, ama motoru boyamadan kullanmak istemiyorum onları. Söktüm, zımpara ile giriştim, baktım olmuyor el taşı ile giriştim. Sonrasında ince bir macun, biraz daha zımpara ve astardan sonra iş görür bir hale geldi. El tabancasıyla gözle karıştırdığım boyayı da atıverdim. Renk tutmadı derken sipariş ettiğim keçeler geldi. Şaşırdım ve sevindim, DHL ekspres Amerika'daki dükkandan kapıma iki günde ulaştırıyormuş, ödeme yaparken yüksek gönderim bedeline hayıflanmıştım, şimdi tam tersine değer diyorum.

Keçeler

Devamını oku...